Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Vánoční besídka na ZŠ Kamínky

21.12.2021 6:51 • autor:

Každým rokem je tradicí, že žáci naší školy připraví vánoční vystoupení pro rodiče. 

Letošní autorské pásmo vzešlo z autorské dílny naší paní vychovatelky Ivany Sedláčkové, která se ujala i režie celého vystoupení O Frantovi na peci. Hlavní roli výborně zahrál V. Brázda, který ztvárnil roli líného chlapce,, jenž pochopil, jak může být život krásný, pestrý a naplněný přátelstvím a radostí. Celým pásmem ROK provázely Frantu děti ze čtvrtých tříd a ukazovaly mu zvyky a obyčeje celého roku. Tyto tradice formou písní, tanců a říkadel ztvárnili žáci z 1. i 2. stupně, např. masopust, vynášení Morany, Velikonoce, rej čarodějnic, jízda králů, opékání brambor a samozřejmě Vánoce.

Letošní vánoční besídka vzhledem k epidemiologickým opatřením se nemohla uskutečnit za přítomnosti rodičů. A proto celé vystoupení bylo natočeno na videozáznam a bude rodičům zasláno jako vánoční překvapení. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na tomto vánočním dárku.

Zdeňka Bučková, Anna Široká, Jana Holíková       

ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE