Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Už píšu perem!

26.11.2018 21:12 • autor:

 

Od začátku školního roku uplynuly tři měsíce a prvňáčci už udělali obrovský kus práce. Už umí parádně sčítat a odčítat do pěti. Vytváří příklady, píší je a vypočítávají. Naučili se již devět písmen, které od sebe rozeznají. Umí je složit do slabik. Ze slabik zvládnou vytvořit a přečíst slova a ze slov již přečtou i jednoduché věty.

 

Dokáží psát písmena a slabiky do písanky, zatím ještě tužkou. Dnes 26.11. se pro některé děti z 1.B situace změnila. Dokáží tužku správně držet, krásně píší a hlavně se jim podařilo získat deset jedniček a to byl poslední splněný úkol, aby mohly začít psát perem. Dostaly krásné pero a ŘÁD PÍSAŘE. Věřím, že velmi brzy budou psát perem všichni.

Mgr. Jindra Severinová, třídní učitelka