Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Uklízeli jsme svět

19.9.2018 21:04 • autor:

Celosvětová akce „Ukliďme svět“ nenechala lhostejnou ani naši ZŠ Kamínky. Uklízelo se v celém  Brně, a proto jsme nemohli chybět ani my.

Páteční deštivé počasí nám nedovolilo opustit školu a vyrazit ven uklízet. Proto jsme to chtěli napravit, a to hned v pondělí 17. září 2018. O velké přestávce byl sraz tříd 4.A, B, 5. A, B. 7. A, B, 8. A, 9. A, B pod vedením učitelů u dílny. Paní učitelka Lenka Doležalová nám rozdala pracovní rukavice, kbelíky a pytle na odpad a spolu s ostatními vyučujícími nás poučila o dodržování bezpečnosti při práci. Třídy se rozdělily podle podrobného plánu. Děti ze 4. A, B a 5. A, B uklízely areál a blízké okolí školy.  Žáci 9. B odnášeli posbíraný odpad do kontejnerů, aby tak pomohli svým mladším kamarádům.

Třídy 7. A a 9. A se vydaly do ulice Travní, kolem přírodní rezervace Kamenný vrch. Našli jsme papíry, plasty, plechovky od nápojů, obaly od mléka, skleněné láhve, dokonce i staré červené tričko.

Všichni přiložili ruce k dílu podle svých možností. Krásné, slunečné počasí nám zpříjemňovalo práci, ze které jsme měli všichni dobrý pocit. Alespoň v této malé části našeho města jsme „uklidili svět.“

Mgr. Jana Vejrostová, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE