Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Třeťáci v Cirkusu LeGrando

22.4.2024 8:51 • autor:

Žáci třetích tříd ZŠ Kamínky byli pozváni svým spolužákem Jiříkem na vystoupení Cirkusu LeGrando. Cirkus LeGrando působí pod Střediskem volného času Lužánky a Jiřík již druhým rokem cirkusovou dílnu navštěvuje. Všichni jsme se těšili na středu 17. 4., kdy akce probíhala. Po příchodu do SVČ Legáto v Kohoutovicích si děti sedly společně s mnoha dalšími do hlediště. Se zájmem sledovaly výkony svých kamarádů, malých cirkusáků. Obdivovaly jízdu na jednokolce, akrobaty na trapézách a závěsných šálách, provazochodce, akrobatické vystoupení nebo balancování na obřích koulích a válcích. Nechyběli ani fakýři a kouzelníci. Jednotlivé výstupy byly propojeny příběhem, který byl doprovázen podmanivou hudbou a umocňován světelnými efekty. Vystoupení se všem moc líbilo a výkony účinkujících byly odměněny zaslouženým potleskem. Po krátké svačince však žáky ještě čekala malá ochutnávka alternativních pohybových disciplín. Mohli si sami vyzkoušet pod odborným vedením lektorů žonglování s talířem, chůzi po provaze, cvičení na závěsných šálách i akrobacii na trapézách. Prostřednictvím zážitkové pedagogiky mohli zažít něco nového, mnozí překonávali sami sebe.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE