Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Třeťáci na výstavě v Dětském muzeu MZM

11.6.2018 13:57 • autor:

Den dětí oslavili žáci 3. tříd návštěvou výstavy původní autorské literární tvorby pro děti a mládež s názvem Analfabeta Negramotná. Seznámili se s dívkou Analfabetou, kterou nebavilo číst knížky a která nedopatřením uvízne přes noc v knihovně. Setká se s celou řadou světoznámých literárních postav a s překvapením objevuje kouzelnou moc knížek. Děti se na výstavě dozvěděly, kde se zrodily pohádky, jak vzniká komiks, co je to dobrodružná literatura, bajka či kaligraf. Prožitkovými aktivitami si připomněly velká opakovaně vydávaná díla i zajímavou tvorbu z posledních let. Tento den jsme si dále zpestřili procházkou po Brně spojenou s místy opředenými nejznámějšími brněnskými pověstmi. Děti si prohlédly Parnas na Zelném trhu, na Staré radnici si zopakovaly pověsti o Brněnském drakovi, O kole, O pokřivené věžičce, na ulici Mečové hledaly zazděného radního a velký úsměv na tváři jim vyloudil neslušný mužíček na okně kostela sv. Jakuba. Osvěžující občerstvení bylo skvělou tečkou dne.

Paed.Dr. Zdeňka Bučková, tř. uč.

FOTOGALERIE