Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Třeťáci na výstavě NASA

13.5.2024 13:34 • autor:

V úterý 2. 5. 2024 jsme se s žáky třetích tříd vypravili na originální výstavu SPACE MISSION na brněnské výstaviště. Všichni jsme se moc těšili, co zajímavého nás čeká. Již po vstupu do pavilonu C jsme začali objevovat celý vesmír. Pohlédli jsme hluboko do minulosti, ve které vznikla naše galaxie. V jednotlivých sektorech jsme si prohlíželi stovky originálních artefaktů a modelů v reálných velikostech. Seznámili jsme se s prvními lety do kosmu od prvních pokusů přes dobytí Měsíce až po plány na kolonizaci Marsu. Cestou žáci sbírali razící tiskátka, aby na závěr získali sladkou odměnu. Odměnou a velkým zpestřením celé výstavy byla zábavní zóna, kde si děti mohly vyzkoušet virtuální realitu, kosmické atrakce a nakoupit si drobné suvenýry. Výstava, která vznikla ve spolupráci a americkou NASA a museem Comosphere, se nám velmi líbila.

PaedDr. Zdeňka Bučková, Mgr. Anna Široká

FOTOGALERIE