Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Testování žáků na ZŠ Kamínky

13.4.2021 10:01 • autor:

V pondělí 12. dubna, před půl osmou ráno, bylo před ZŠ Kamínky rušno. Po nekonečných 115 dnech distanční výuky děti 1. stupně dostaly svolení k účasti na prezenční výuce. Podmínkou však je rotační forma výuky – do školy zatím nastoupí jen „áčkové“ třídy, dále antigenní testování žáků, dodržování všech hygienických opatření a nošení roušek po celou dobu pobytu v budově škole, pečlivě promyšlená logistická příprava a koordinace nástupu žáků do školy. 

Žáci se shromáždili u předem určených vchodů. Po dlouhých měsících se setkali se svými kamarády, v jejich tvářích byla patrná radost, očekávání, ale i napětí. Pod vedením třídních učitelů a asistentů se přesunuli do testovacích místností, kde na lavicích již byly připraveny testovací sady. Podle instruktážního videa a s dopomocí pedagogů nebo rodičů se všem žákům podařilo zdárně se otestovat. Napětí povolilo, rozhostila se radostná nálada, že jsou všichni negativní, a že to vlastně ani tak hrozné nebylo. Všechny potěšil i diplom za statečnost, který si odnesli na památku dnešního testování. Nyní již dětem nic nebránilo v přesunu do svých kmenových tříd, kde na ně čekalo známé prostředí – krásný nábytek, nové tabule, kytičky na oknech, výzdoba… a učení s paní učitelkou. Ve čtvrtek si budou muset testování opět zopakovat, ale nyní již ví, že se nemusí testování bát.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE