Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Terénní výuka na ZŠ Kamínky

29.6.2021 21:17 • autor:

S červnem do naší školy zavítali nejen žáci po dlouhé distanční výuce, ale
také velké horko. Proto jsme se rozhodli přesunout výuku v posledních dvou týdnech do terénu. Pro
žáky byly připraveny zajímavé programy v různých částech Brna i mimo něj. Žáci na prvním stupni se
tak mohli těšit například na prohlídku Jurkovičovy vily s výukovým programem, na návštěvu
funkcionalistické vily Stiassni, kde na nás dýchl duch doby první republiky, výukové programy v ZOO Brno nebo na Hvězdárně a planetáriu Brno. Většina terénní výuky se odehrávala opravdu v terénu a v přírodě. V oboře Holedná jsme s krabičkovými lupami pozorovali a zkoumali hmyz a další bezobratlé živočichy. Na Brněnské přehradě jsme si prakticky procvičili základy první pomoci a dopoledne jsme si zpestřili projížďkou parníkem. V parku Anthropos jsme luštili záhadný text zašifrovaný do matematických příkladů a na Plachtách jsme si užili sportovní den plný netradičních disciplín. Žáci pátých tříd a druhého stupně navštívili zajímavou výstavu Body worlds, kde zhlédli unikátní lidské exponáty. Učitelé s žáky prozkoumali Brno z různých úhlů. Na Hádech se zaměřili na orientaci na mapě a práci s buzolou, v oboře Holedná se pustili do zkoumání místní fauny a flóry,
v centru města se podívali na zoubek historii a brněnským pověstem, prohlédli si hrad Špilberk a kasematy. Největším zážitkem 8. a 9. ročníků pak byl den strávený na paddleboardech. Teď už nás čeká jen vysvědčení a prázdniny plné dalších dobrodružství.

Mgr. Pavlína Kučerová, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE 1. A 2. ROČNÍK

FOTOGALERIE 3.ROČNÍK

FOTOGALERIE 5.ROČNÍK