Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Technické muzeum Brno

9.5.2019 12:45 • autor:

Se žáky třetích tříd jsme se vypravili do technického muzea v Brně na program s názvem Na zeleným proutku – doprovodný program s velikonoční tématikou v Uličce řemesel. Během programu jsme se dozvěděli, jak Velikonoce slavili lidé na začátku 20. století, jaké zvyky a tradice dodržovali, jaké tradiční velikonoční pokrmy se připravovaly a jaké pomůcky k tomu za první republiky mohly ženy využívat. Vyzkoušeli jsme si nákup v prvorepublikovém koloniálu nebo jak se mele káva na starém kávovém mlýnku. Nejvíce nás však zaujala výroba píšťalky z vrbového proutku. Součástí programu byla velikonoční dílna, kde si každý vlastnoručně upletl svou vlastní pomlázku. Program se nám velice líbil a naladil nás na velikonoční notu.

Mgr. Lenka Dosadilová