Stavím, stavíš, stavíme

13.2.2020 13:58 • autor: • kategorie:
Jednou z nejoblíbenějších činností  ve školní družině je tvoření ze stavebnic. Děti dokáží zkonstruovat stavby podle návodů, ale i vlastní fantazie. Klasikou je samozřejmě Lego a další nejčastěji používanou  stavebnicí je Seva. S novou magnetickou stavebnicí se děti teprve seznamují, ale věříme, že si ji také oblíbí. Tato činnost děti učí nejen představivosti, logickému myšlení, ale také rozvíjí motorické dovednosti. Přispívá k správnému sociálnímu chování. Děti se během hry učí navzájem si pomáhat, uznat názor druhých a rozdělit si úkoly.  Rozhodly jsme se proto uspořádat „stavitelskou soutěž“ a vítězové byli odměněni. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout některé stavby dětí z 3. a 4. oddělení.

I. Sedláčková, J. Holíková