Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Stavebnice v technické výchově na 1. stupni

6.11.2018 20:35 • autor:

V letošním školním roce byla na naší škole vybudována učebna, ve které žáci 1. stupně pracují v rámci technické výchovy se stavebnicemi. Dítě a hra jsou dva pojmy, které patří k sobě a právě s pomocí stavebnic mohou nahlédnout pod pokličku vědy a techniky. Učebna je vybavena rozličnými typy technických stavebnic. Dětem nejbližší jsou oblíbené stavebnice Lego, modelová Seva a tradiční a proslulý Merkur podporující uvědomění si tvaru, velikosti, vztahu jednoho prvku k druhému. Stavebnice rozvíjí logické myšlení, podporují systematický přístup i technické dovednosti a vedou k týmové spolupráci při řešení konkrétních problémů. Žáci si procvičují nejen jemnou motoriku, manuální zručnost, ale také trpělivost, prostorovou představivost a práci s různými návody, porozumění textu, obrázkům a grafům. Mimo to si žáci při práci ve skupinách zdokonalují své sociální a komunikační dovednosti, učí se sdílet myšlenky a zpětně hodnotit svou činnost a postupy.

Vzhledem k tomu, že technika a robotika je jedním z hlavních pilířů naší školy, naším zájmem je učebnu technické výchovy pro žáky dále modernizovat a doplňovat novými technickými stavebnicemi.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE