Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

18.10.2021 9:42 • autor:

 

Na ZŠ Kamínky proběhla v září soutěž čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 8. a 9. tříd se zapojili do soutěžního klání v rámci přípravy na přijímací zkoušky. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na zajímavé informace o pravěku, o našem Moravském zemském muzeu a hlavně o jedné části zaměřené na historii – o pavilonu Anthropos.

V této kategorii bylo za stoprocentní výkon stanoveno 55 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 38 bodů. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Lovecký Tomáš z IX. B (52 bodů), 2. místo Zita Bienertová z VIII. A a Radim Otava z IX. A (50 bodů)                            a 3. místo Michal Gruber a Amálie Křivánková z IX. B (49,5 bodů).

Poděkování patří všem účastníkům soutěže a úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Jana Vejrostová

 

Babylon – výsledky 8. tříd (1)

BABYLON 2021 Výsledky 9. tříd