Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

3.3.2020 13:11 • autor:

Na ZŠ Kamínky proběhlo školní kolo soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Babylon.

Žáci 5. – 7. tříd se zapojili do soutěžního klání ve dvou kategoriích. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na město Brno a práci s mapou, konkrétně na zajímavé informace o zvířatech a bližší informace o brněnské zoologické zahradě 

V kategorii 5. tříd bylo za stoprocentní výkon stanoveno 37 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 26 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 11 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Marek Růžička z 5. A a František Šalé z 5. B (34 bodů), 2. místo Adam Ráček z 5. B (33 bodů) a 3. místo Stanislava Piňosová (30 bodů) z 5. B.

V kategorii 6. a 7. tříd bylo možné maximálně dosáhnout 47 bodů. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který dosáhl alespoň 33 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 20 žáků. Na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupila Eliška Strážnická ze 7.  A (41,5 bodů), 2. místo zaujala Anežka Kavanová ze 6. A (41 bodů)a na 3. místě Zita Bienertová a Michal Zavadil ze 6. A (38,5 bodů).

Všem nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme a do městského kola na ZŠ Kuldova 38 12. března přejeme hodně úspěchů! 

Mgr. Helena Hanousková, Mgr. Jana Vejrostová, Mgr. Anna Široká a PaedDr. Zdeňka Bučková ZŠ Kamínky