Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Soutěž Babylon aneb“Rozumíme si?“

5.3.2019 8:44 • autor:

Na ZŠ Kamínky proběhlo školní kolo soutěže čtenářské gramotnosti s názvem Babylon. Žáci 5. – 7. tříd se zapojili do soutěže ve dvou kategoriích. Vyzkoušeli si, jak jsou na tom s tzv. čtenářskou gramotností – tedy jak jsou schopni rozumět neznámým textům a jak z nich umějí vybírat důležité informace. Letos se zadané texty zaměřily na cestování nejenom v Brně, ale také o exkurzích, které se mohou v Brně navštívit, a o tom, jak se správně chovat při cestování.        

V kategorii 5. tříd bylo za stoprocentní výkon stanoveno 34 bodů, úspěšným řešitelem se však stal každý žák, který dosáhl alespoň na 24 bodů. Úspěšných řešitelů bylo 8 žáků. Nejúspěšnějšími řešiteli se v této kategorii stali 1. místo Jan Stružka z 5. B (30,5 bodů), 2. místo Ondřej Stonáček z 5. B (30 bodů) a 3. místo Ema Maděrová z 5. B (29,5 bodů). 

       

       V kategorii 6. a 7. tříd bylo možné maximálně dosáhnout 43 bodů. Úspěšným řešitelem se stal každý žák, který dosáhl alespoň 31 bodů. Z 90 účastníků se 26 žáků stáli úspěšnými řešiteli. Na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupila Michaela Müllerová ze 6. B (43 bodů), 2. místo zaujala Julie Privarčáková ze 6. A (39,5 bodů) a na 3. místě Linda Křenková ze 7. A (38 bodů).     

        Všem nejúspěšnějším řešitelům blahopřejeme a do městského kola na ZŠ Kuldova koncem března přejeme hodně úspěchů!

Mgr. Helena Hanousková

BABYLON Výsledky 5.tříd 2019

BABYLON Výsledky 6. a 7.. tříd 2019