Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Šňůrka plná písmenek 1. A a 1. B

13.6.2024 12:56 • autor:

Jako každý školní rok, tak i letos jsme se s prvňáčky zapojili do projektu Knihovny Jiřího Mahena v Brně ,,Šňůrka plná písmenek”. Obě třídy chodily pravidelně každý měsíc do knihovny povídat o knížkách, které jim na začátku školního roku četli rodiče nebo paní učitelky ve škole. Děti za vyprávění dostaly razítka v pracovním listě. Navázali jsme takto na pěknou akci, která proběhla v září, kdy byli prvňáčci v knihovně pasováni na ,,rytíře knížek”.
Na naše poslední setkání si paní knihovnice připravila zajímavé úkoly, které si už děti uměly přečíst samy a velice úspěšně plnily. Čekala je krásná odměna – knížka od spisovatelky Zuzany Pospíšilové ,,Kouzelné brýle”, záložka a klíček s věnováním. Děkujeme paní místostarostce Mgr. Haně Pospíšilové, která přišla
za námi do knihovny si popovídat a dětem na rozloučenou přečetla pohádku z knížky ,,Prázdninové pohádky”. S dárkem, který máme pouze my prvňáčci, se už těšíme na prázdniny.

Mgr. Jana Chytilová, Bc. et Bc. Marie Menšíková

FOTOGALERIE