Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlety 7.A

23.6.2022 10:51 • autor:

První červnové dny se třída 7.A vypravila na tři jednodenní výlety. Při našem putování jsme kombinovali vlakovou a autobusovou dopravu, a tak pro některé byla už jen vlastní cesta do cíle zážitkem.
První den jsme se vydali do turisticky oblíbené Lednice. Při komentované prohlídce zámku jsme se seznámili s jeho historií a mohli jsme obdivovat pozoruhodné interiéry. Následně jsme měli čas na oběd a zájemci si zašli prohlédnout zámecký skleník. Společně jsme se poté kolem zámeckých rybníků vydali k minaretu, odkud jsme měli šanci za jasného počasí pozorovat okolní krajinu s lesy, rybníky, vinicemi a Pálavou v pozadí. Cestu zpět do Brna jsme si v horkém dni zpříjemnili krátkou zastávkou v Břeclavi, kde jsme se mohli občerstvit a ochladit zmrzlinou.
Druhý den jsme vyrazili autobusem do Znojma, kde jsme v první části naší návštěvy měli zajištěnou komentovanou prohlídku města s průvodcem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z historie a architektury tohoto krásného města, kde někteří byli poprvé. Po obědě jsme se zašli na hodinu ochladit do Znojemského podzemí, které je unikátem nejen u nás, ale i ve střední Evropě. Jeho chodby mají téměř 27 kilometrů. Třetí den jsme zavítali na Vysočinu do mineralogické lokality u obce Kojatín. Zde jsme si vyzkoušeli, jaké je to hledat ametysty, které opravdu všichni účastníci výletu našli a mohli si tak s sebou odvézt svůj vlastní mineralogický nález. Protože jsme měli ještě čas, tak jsme se vydali procházkou lesem a loukami do sousední obce, odkud už jsme vlakem pokračovali zpět k Brnu.
Ze všech výletů jsme odjížděli spokojení a plní dojmů a těšíme se, co společně podnikneme příští rok.

Mgr. Martin Blaťák, třídní učitel 7.A

FOTOGALERIE