Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlet 8.A na vranovskou přehradu

17.6.2024 11:50 • autor:

 

Školní výlet třídy 8.A se odehrával na Vranově Astra Lančov, kde jsme byli ubytováni v chatkách a živeni výborným vařením paní vedoucí. První den jsme se vydali na návštěvu zámku Vranov nad Dyjí. Po krátkém posezení a občerstvení měli možnost prozkoumat tento nádherný zámek a jeho bohatou historii. Po návratu zpět jsme se rozhodli využít teplého počasí a vykoupali se v blízké přehradě. Večer strávili  společnou večeří a míčovými hrami, což bylo skvělé zakončení prvního dne.

Druhý den byli žáci rozděleni do tří týmů a soutěžili v různých úkolech. Po obědě se vydali na parník, který dorazil k vranovské pláži, kde jsme se setkali se svými spolužáky z 9.B. Po krátkém poučení o bezpečnosti si účastníci zájezdu vzali pádla a vyzkoušeli si paddleboardování. Všichni si tuto aktivitu moc užili, dokud je nepřekvapila silná bouřka, která je donutila vrátit se na břeh.

Když se bouřka přehnala, žáci si popovídali a dali si zmrzlinu. Zpáteční cesta parníkem byla tentokrát jen pro nás, což dodalo výletu zvláštní
kouzlo. Po návratu do chatek jsme si dali večeři a ukryli se před deštěm ve společenském prostoru, kde nastal čas pro společenské hry. Jakmile se počasí zlepšilo, usedli jsme k ohništi, zpívali, povídali si a opékali špekáčky. Atmosféra byla velmi přátelská a uvolněná, večer jsme si velmi užili. Celkově se výlet vydařil a všichni se vrátili domů spokojení a plní nových
zážitků.

Lubomír Řezníček 15. 6. 24

FOTOGALERIE