Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

ŠKOLNÍ VÝLET – 7. TŘÍDA

27.6.2018 22:23 • autor:

Ve dnech 5. – 7. června 2018 jsme jeli na školní výlet do Strážnice. Autobusem a vlakem jsme se dopravili do rekreačního střediska Hutník u Strážnice. Během cesty jsme navštívili strážnický zámek, kde jsme si prohlédli např. obrazy rodu Mágnisů – zakladatelé této historické pamětihodnosti. Poté jsme se vydali na 8 km pěší cestu do RS Hutník. Šli jsme přes Tvarožnou Lhotu až k místu ubytování. Po velmi teplém slunečném dni jsme dorazili naprosto vyčerpáni, ale stálo to za to.

Ubytováni jsme byli ve čtyřlůžkových chatkách. Následující den jsme se vydali na rozhlednu s názvem Travičná (177 schodů, výška 52 m), která byla od RS vzdálená cca 3 km.  Výhled do okolí byl vskutku překrásný. Odpoledne jsme strávili až do blížící se bouřky na přilehlé vodní nádrži Lučina, kde jsme se naprosto vyřádili. Večer jsme si po dešti všichni hráli s ragbyovým míčem. Líbilo se nám, že jsme byli jedna velká skupina, jeden tým. V den odjezdu jsme ještě navštívili Baťův kanál, po kterém jsme jeli lodí a dozvěděli jsme se o něm spoustu zajímavých informací.

V průběhu výletu nám za krásného teplého letního počasí i několikrát pršelo. Přesto jsme si letošní školní výlet všichni užili a těšíme se na příští rok a na další společné výlety.

Žáci a žákyně 7. třídy