Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Školní výlet 6. A

6.6.2023 14:16 • autor:

Třída 6. A letos vyrazila na 3 jednodenní výlety. A jejich program byl opravdu pestrý.

Ve středu 31. 5. jsme společně vyrazili vlakem do Tišnova a po krátkém výšlapu vylezli na rozhlednu Klucanina. Po překonání poslední nástrahy v podobě 133 schodů nám všem odměnou byl výhled na město Tišnov a mnohem dále. Zpět do města jsme zamířili mírně jinou cestou, okolo místní nemocnice. Na náměstí pak následoval dlouho očekávaný rozchod a zasloužená odměna v podobě zmrzliny nebo něčeho dobrého na zub. Cesta na nádraží a následně do Brna proběhla v klidu a pohodě.

Další den byl mnohem akčnější. Sraz jsme měli už před sedmou hodinou ráno a naše cesta vedla na rychlík do Jihlavy a následně po Jihlavě až k místní ZOO. Naše žáky tato zahrada nadchla, protože na rozdíl od jiných ZOO leží na rovince, a je tu velká druhová pestrost. Po vyfocení společné fotky třída dostala rozchod a každý měl proto možnost vidět, co ho zajímalo. Cestou na vlak jsme se rozprchli ještě jednou, tentokrát na hlavním náměstí v Jihlavě. Podle hodnocení žáků byl tento výlet nejlepší.

V pátek byl výlet na přehradu komornější, pravděpodobně díky celkové únavě a delšímu pobytu venku ve vedru. Projeli jsme se lodí na Sokolské koupaliště, kde jsou kousek od lodní zastávky stoly na ping pong a další herní prvky. Žáci si s sebou vzali pálky, míče a jiné sportovní vybavení a málem jsme je nebyli schopni dostat v daný čas na cestu zpět do Bystrce.

Výlety se nám všem moc líbili a už se těšíme za rok na společnou třídenní akci.

Jan Nekvapil, třídní učitel

FOTOGALERIE