Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Škola v přírodě pouze pro otrlé

6.6.2022 8:06 • autor:

Dne 16. 5. 2022 se v časných ranních hodinách vypravili žáci 5. ročníků za odpočinkem na ŠvP do RZ Vyhlídka v Blansku. Příjemné ubytování v blízkosti rybníčku a ohrady s oslíky slibovalo idylický týden. 

O tom, že se bude jednat spíše o pořádně adrenalinových pár dní, jsme se přesvědčili hned v úterý. Vypravili jsme se na celodenní výlet Moravským krasem, zpestřený prohlídkou bunkru ukrytého v JESKYNI VÝPUSTEK nedaleko městyse Křtiny. Ale co čert nechtěl, celý den nám velmi vydatně propršel. Ještě štěstí, že do bunkru se voda nedostala a stihli jsme tak alespoň trošku proschnout. 

I středa byla nabitá skvělými zážitky. Nejdříve jsem si vylepšili fyzičku v LANOVÉM CENTRU Velká Dohoda a večer nás čekalo příjemné posezení u táboráku (opékání špekáčku nesmělo chybět) zakončené STEZKOU ODVAHY, kterou všichni hravě zvládli.

Čtvrteční den se nesl ve sportovním duchu, čekaly nás zábavné sportovní soutěže všeho druhu a pěší výlet do KATEŘINSKÉ JESKYNĚ. Cesta byla samý kopec, ale všichni jsme ji nakonec zvládli s úsměvem na tváři. Odměnou nám byla večerní DISCO párty, kde jsme své bolavé nohy zregenerovali kvalitním tancem. 

V pátek dopoledne jsme si stihli ještě ULOVIT POKLAD a odpoledne jsme se (nasyceni zážitky a dobrým obědem) vypravili na cestu zpět do Brna. 

Myslím, že jsme si celý týden opravdu užili a budeme na tuto ŠvP ještě dlouho vzpomínat.