Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Škola v přírodě 3.A,B

23.6.2023 13:06 • autor:

V termínu od 29. 5. do 2. 6. 2023 se i třetí ročníky vypravily na ŠvP. Tentokrát naše kroky zamířily na
Vysočinu do krásné vesničky Škrdlovice. Na hotel jsme jeli asi jednu hodinu. Po příjezdu jsme museli celkem dlouho čekat na pokoje, čekání však stálo za to, protože ubytování bylo moc krásné. Na oběd byl řízek a brambory. Po obědě jsme byli rozděleni do skupin, ve kterých jsme vymýšleli pokřik, název týmu a vlajku. Názvy skupin byly: Vesmírné dráhy, Hroší planeta, Mimozemšťani z planety K.O., Vesmírní fotbalisti, Polárka a Ufoni.
V úterý šla jedna polovina dětí hrát minigolf, druhá psala dopisy pro rodiče. Pak se to vyměnilo.
Odpoledne jsme šli na dlouhý výlet kolem Velkého Dářka. Cestou jsme plnili úkoly a na konci jsme
dostali ananas, meloun, papáju a jiné ovoce. Ve středu jsme se vypravili do Žďáru nad Sázavou, kde jsme navštívili modelové království (minisvět vláčků) a kostel Zelená hora. Večer jsme měli diskotéku v pyžamech. Předposlední den jsme šli na prohlídku sklárny, kde jsme vymalovávali obrázky na skle, které jsme si odnesli jako památku. Po obědě si pro nás program přichystali dobrovolní hasiči. Vyzkoušeli jsme si jejich výstroj a techniku na hašení. Večer bylo vyhodnocení her z celého týdne. V pátek po snídani jsme si sbalili kufry. Cestou domů jsme se zastavili ještě za zvířátky do centra Eden. Až jsme si tam vše prohlédli, jeli jsme už rovnou domů za rodiči.

Ema Keslarová (3.A)

FOTOGALERIE