Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Škola v přírodě – 1. a 2. třídy

25.5.2023 7:32 • autor:

V pondělí 15.5. jsme s našimi prvňáčky a druháčky vyrazili vstříc novým zážitkům na školu v přírodě do Horní Lipové. Uprostřed krásné přírody Rychlebských hor jsme se přesunuli na pirátské lodě a společně zde strávili pět dnů. A co všechno jsme podnikali? 

Po příjezdu jsme se zabydleli v pokojíčcích, dostali výborný oběd a vypravili jsme se poznávat okolní přírodu. Příjemnou procházkou jsme dorazili na „LESNÍ BAR“, kde jsme si dali menší občerstvení a posilnili jsme se na cestu zpět. Po výborné večeři – palačinky, jsme se rozdělili do několika pirátských posádek, v kterých jsme v průběhu týdne plnily různé úkoly.

V úterý jsme se probudili do krásného slunečného dne. Po snídani jsme vyrazili ven, abychom využili co nejvíce slunečného počasí. Společně jsme si savovali trička, hráli různé hry a soutěže. Napsali jsme také pár pohledů a dopisů.

 Po obědě jsme se vypravili na dobrodružnou výpravu do místního FAUNAPARKU. Pozorovali jsme papoušky, kteří nám létali nad hlavami. Sledovali tygry, kteří měli poobědní relax a ostatní zvířata. Při cestě zpět jsme trošku zmokli, ale děti z toho měli obrovskou zábavu a legraci.

Středa byla propršená, ale my jsme se ničeho nezalekli a plnili jsme různé úkoly v pirátských posádkách. Jednotliví piráti předváděli své dovednosti a přednosti. Později odpoledne se počasí umoudřilo a tak jsme vyrazili na krátkou procházku před večeří. Dnes na nás čekala výborná svíčková, na kterou se s přídavkem stála dlouhá fronta. Večer na děti čekala pyžamová párty, kterou si parádně užily.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet do JESKYNÍ NA POMEZÍ. Rozdělili jsme se na dvě party – druháčci a prvňáčci. Druháčci vyrazili hned po snídani místní autobusovou dopravou k jeskyním. Prvňáčci se za nimi vydali později. Jeskyně byly pro děti magické, tajuplné a plné dobrodružství. Viděli jsme spící netopýrky, mohli jsme si sáhnout na krápník ve tvaru srdce a něco si přát. Z jeskyní jsme se vypravili krásnou přírodou pěšky směr Horní Lipová a plnili pirátské výzvy. Děti ušly krásných 7,5 km.

Odměnou za turistický výkon jim byly špagety k večeři. Stejně jako u svíčkové i u špaget stála dlouhá fronta na přidání. Večer jsme vyhodnotili pirátské posádky a jejich plnění úkolů, úklid pirátských kajut a nakonec každý „pirát“ dostal medaili za účast na pirátské výpravě a mohl si něco vybrat z pirátského pokladu.

Dětem se škola v přírodě moc líbila a už se prý těší na příští rok :o)). Během pěti dnů ušly krásných 20 km.

Děkujeme rodičům za dárky a sladkosti, které nám pro děti věnovali. 

Velké díky patří mým kolegyním a panu asistentovi za pomoc při průběhu celé školy v přírodě a také všem dětem, které si společně s námi těch pár dnů užily.

Mgr. Jindra Severinová

FOTOGALERIE