Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Putování 3.A a 3.B na ŠVP

16.6.2022 12:28 • autor:

Po dvouleté covidové pauze, jsme se konečně mohli vypravit na školu v přírodě, na kterou se děti velmi těšily. Naše výprava začala odjezdem 23.5.,kdy nás milý pan řidič odvezl na krásné místo ve Žďárských vrších do penzionu „FRYŠAVA“. Tímto dnem začala naše výprava s názvem „CESTA KOLEM SVĚTA ZA 5 DNÍ“. Potom, co se děti ubytovaly a snědly oběd,
rozdělily se do pěti družstev: modří, zelení, žlutí, červení a oranžoví. V těchto týmech děti soutěžily po celou dobu výpravy. Řešily různé rébusy, plnily úkoly a nakonec musely vyluštit a poskládat mapu. Každý den putovaly jiným státem a plnily nejrůznější úkoly, které vyžadovaly týmovou spolupráci. Jeden den jsme se vypravili k nedalekému rybníku, který se jmenoval „MEDLOV“, kde jsme si zahráli spoustu her a někteří si snědli svačinku. Po cestě zpátky si děti ochutnaly „šťovík“ a naučily se pískat na proužek trávy. Během odpoledne jsme dělali různé aktivity, např. závody, skoky přes lano, prolézání kruhy, nebo klasickou „hoňku s peškem“. Poslední den pobytu, jsme vyhlásili výsledky, rozdali ceny, odměny a na závěr jsme si opekli špekáčky, které nám všem moc chutnaly. Ráno jsme se s penzionem, panem kuchařem i personálem, kteří se o nás neskonale starali, rozloučili a vydali se zpět domů. Po cestě jsme ještě navštívili hrad Pernštejn, kde jsme viděli hladomornu, pokoj služebné a kuchyni, kde se dříve vařilo. Děti navštívily i obchůdek se suvenýry, kde si koupily nějakou památku. Všichni jsme si školu v přírodě náramně užili a už se těšíme zase na další rok.
Za 3. A a 3. B

Lucie Dubová, Mgr. Pavlína Kučerová, Mgr. Marcela Drábková

FOTOGALERIE