První krůčky s interaktivními tabulemi

9.1.2019 13:41 • autor:

V loňském roce k nám na základní školu Kamínky 5 byly nainstalovány 4 interaktivní tabule. Nastal tedy čas napsat, jak se s nimi postupně seznamujeme a jak na nich pracujeme.

V listopadu všichni učitelé absolvovali školení, aby tabule uměli ovládat  a mohli tak pro žáky vytvářet atraktivnější hodiny. Práce s interaktivní tabulí je velmi intuitivní a pro žáky znamená příjemné zpestření hodin. Mazání tabule se najednou stalo zábavou a opakování látky už není nuda. Ve cvičeních píšeme, mažeme, přesouváme a stále vymýšlíme nové materiály, jak tabule co nejefektivněji využít. Látka se pro žáky stává více názornější a mohou se do hodin více zapojit. Studenti mají tedy zase o další možnost navíc, jak pochopit učivo a také se seznámit s nejnovějšími technologiemi.

Mgr. Michaela Dvořáková