Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Prvňáci a druháci na HVĚZDÁRNĚ

11.10.2018 13:31 • autor:

V pondělí 8.10. jsme se vypravili za dobrodružstvím do digitária Hvězdárny a planetária Brno.

Usadili jsme se do velmi příjemných, polohovacích sedaček a čekali, co se bude dít. Děti věděly, že na ně čeká speciální pohádka, ale netušily, že se nad jejich hlavami objeví hvězdná obloha. Zhasnutí světel a rozsvícení hvězdné oblohy mělo své kouzlo. Všude kolem bylo slyšet „to je krása, to není možné, …..“. Nadšení dětí bylo obrovské. Děti poznaly některá souhvězdí, planety a z dálky se v reálném čase podívaly na Zemi. Po tomto dobrodružství na ně čekalo ještě větší dobrodružství a to v podání příběhu „ Se zvířátky o vesmíru“. Celým příběhem nás provázel ježek, zajíc, krtek a sova, kteří se sešli na kraji lesa, aby prozkoumali hvězdářskou základnu.

Pro spoustu dětí to byl nezapomenutelný zážitek a věřím, že se brzy do vesmíru opět podíváme.

Mgr. Jindra Severinová

FOTOGALERIE