Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Prvňáčci v knihovně – ,,Už jsem čtenář”

16.6.2022 12:37 • autor:

Školní rok rychle uběhl a naše prvňáčky čekalo v knihovně Jiřího Mahena    v Novém Lískovci ukončení programu ,,Už jsem čtenář”. Během roku děti pravidelně jedenkrát za měsíc navštívily knihovnu, kde povídaly o knížkách, které jim četli nejdříve rodiče, později si děti pohádky a příběhy četly samy. Každý prvňáček měl svoji kartu, do které sbíral razítka písmen abecedy za svá vyprávění. Na poslední červnové setkání paní knihovnice připravila pro děti zajímavé úkoly a každý přečetl část příběhu z knížky – jako správný čtenář. Stejně jako na začátku školního roku, tak i na konci, přišla paní starostka    ing. Jana Drápalová, aby dětem předala ,,Knížku pro prvňáčka”, která vychází v projektu ,,Už jsem čtenář” pouze pro žáky prvních tříd, kteří se do projektu přihlásili. Do knihovny budeme velice rádi chodit i příští školní rok.

Mgr. Jana Chytilová, Bc. at Bc. Marie Menšíková

FOTOGALERIE