Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Projektový pohádkový den ve 3.A

29.1.2018 20:33 • autor:

Pohádkový zvoneček zazvonil a děti z 3. A se přenesly do kouzelné říše nadpřirozených bytostí, magických čísel a tajuplných předmětů. „V  jedné staré zahradě vykvetla nádherná červená růže……“, to byla první věta, od které se odvíjela fantazijní nit dětského příběhu a současně také celé dopoledne, které bylo vyhrazeno pohádkám klasickým i moderním. Děti si prohlížely a třídily pohádkové knihy vlastní i ty ze školní knihovny. Seznamovaly se se spisovateli i ilustrátory, soutěžily v luštění strašidelných křížovek, rozpoznávaly úryvky z pohádek v popletených textech nebo řešily kvízy ze známých kreslených televizních pohádek. Zpestřením dopoledne byla beseda v KJM na Oblé, kde paní knihovnice poutavě vyprávěla o životě a díle nejznámějšího dánského pohádkáře H. Ch. Andersona. V pohádkách vždy vítězí dobro nad zlem, chytrost nad hloupostí, a to byla pro nás dobrá zpráva. Po návratu do školy jsme si ještě v tělocvičně pohádkově zasportovali a dramatizací známých pohádek jsme se pěkně pobavili. Na závěr si každý našel pohodlné místečko, kde si v tichosti přečetl tu svoji nejoblíbenější pohádku. Dopolední čas jako mávnutím kouzelného proutku odletěl, ale krásné pocity z příjemného dne zůstaly.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE