Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Projektový den na ZŠ Kamínky – Robotická ruka

29.11.2021 10:47 • autor:

Dne 26. 11. 2021 proběhl na naší škole projektový den pro žáky 8. ročníků – Robotická ruka. Obsah projektu byl zaměřen zejména na rozvoj polytechnické výchovy díky práci se vzdělávací stavebnicí LEGO® Spike.
Na začátku projektu žáci diskutovali nad zadaným úkolem pro vytvoření robotické ruky, následně se seznámili se stavebnicí LEGO® Spike a konečně se vrhli do sestavování modelu. Sestavením ruky ovšem práce neskončila, bylo třeba ji naprogramováním oživit.
Žáci si během dne vyzkoušeli pracovat v týmu, řešit konstrukční problémy, programátorskou činnost a jako poslední, výsledek své práce prezentovat před publikem. Dle zpětné vazby můžu říct, že našim osmákům se projektový den moc líbil a všichni si z něj odnesli spoustu nových znalostí. Tímto projektem jsme se všichni posunuli k bezproblémovějšímu přechodu na novou informatiku, která se bude na naší škole vyučovat již od příštího školního roku.
Jak se žákům dařilo se můžete podívat ve školní fotogalerii.