Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Projektový den – 100. výročí vzniku ČSR

12.11.2018 12:33 • autor:

Žáci 4. tříd si připravili v rámci propojené výuky českého jazyka, vlastivědy a výtvarné výchovy krátké minireferáty ke 100. výročí vzniku Československa, ze kterých postupně vytvořili společný projekt. Dozvěděli se zajímavé informace o životě T. G. Masaryka a dalších významných představitelích, kteří stáli u zrodu ČSR, pochopili význam státních symbolů. Pozornosti neunikl osobní průřez školstvím v jedné rodině. Na lípu, náš národní strom, zavěsily děti krátká přáníčka a vzkazy naší republice. Vycházkou k památníku T.G.M. na Rybnické ulici, společně zazpívanou písní Ach synku, synku a položením růží slavnostně zakončili společný projektový den věnovaný Dni české státnosti.

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE