Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

PROJEKT VESMÍR – žáci 5.B

13.12.2023 13:57 • autor:
Žáci dostali zadání, vytvořit ve dvojicích model “ Sluneční soustavy.“ Všechny práce žáků byly velice zdařilé. Nejzdařilejší projekt popsali  Eduard a Matěj.
Na tento projekt jsme využili 3D tiskárnu a nerezové dráty, na které jsme vytisknuté planety umístili dovnitř předem připravené krabice. Planety jsme zmenšili 1,7 miliardkrát. Malé planety – Merkur, Venuše, Země a Mars by nebyly skoro vidět / Merkur by měl 3 mm v průměru/, tak jsme je museli dvakrát zvětšit. Ze Slunce jsme vytiskli jen malou část, protože by mělo necelý metr a do krabice by se nevešlo. Všechny planety jsme tiskli po polokoulích, protože se celé nedají vytisknout. Všechny polokoule jsme potom slepili dohromady, umístili je popořadě na nerezové dráty a pevně instalovali do krabice. Práce nás velmi bavila a těšíme se na další zajímavé projekty.
Eduard Kolář a Matěj Mařák
Žáci 5.B, ZŠ Kamínky