Přírodovědný klokan 2018

7.11.2018 20:17 • autor:

Ve školním roce 2018/19 jsme zařadili žáky 8. třídy a devátých tříd do soutěže Přírodovědný klokan, kategorie Kadet. Hlavním poselstvím celé akce je rozšířit zájem žáků o přírodní vědy. Celkem se soutěže zúčastnilo 64 žáků z naší školy.

Úkoly se týkaly oblasti matematiky, fyziky, chemie, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí. Byly zadány otázky s rozdílnou obtížností a různým bodovým ohodnocením.

Soutěž byla vyhodnocena a výsledky tří nejlepších  řešitelů byly zaslány organizátorům této celostátní soutěže. Za ZŠ Kamínky to byli tito žáci: Josef Soška z 9. B, Matěj Horák z 9. A a Lucie Fibichová z 8. třídy.

Zpětnou vazbou pro všechny žáky bylo sdělení správných odpovědí a ocenění jejich snahy při vypracovávání úkolů.

Mgr. Josef Pohanka, Mgr. Jaroslava Frišhansová