Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Přespání 4. A ve škole

9.1.2018 7:39 • autor:

Během zimního slunovratu, tedy v noci z 21. na 22. prosinec, přespaly děti ze 4. A společně s žáčky 2. B (paní učitelka Martíšková) ve škole. Večer začal přípravou vánočkového těsta na slunovratová sluníčka. V době, kdy kynulo těsto, jsme si pověděli vánoční příběh a společně zazpívali a zahráli koledy. Poté jsme z těsta vyrobili sluníčka a během jejich pečení jsme si zhotovili svíčky z včelího plástu a ořechových skořápek, které jsme si pustili na vodě a hádali, co nás v novém roce čeká. Pověděli jsme si i o dalších vánočních zvycích a tradicích. Krásný předvánoční večer jsme zakončili pohádkou Anděl Páně 2. Ráno jsme si pochutnali na našich vlastnoručně upečených sluníčkách a kakau

Bc. Aneta Kselíková, tř. uč.

FOTOGALERIE