Participativní rozpočet

Naše škola se účastní projektu Participativní rozpočet do škol. Více informací o projektu najdete na stránkách skoly.damenavas.cz/.

c) Propagace

děkujeme všem žákům, jejich rodičům a také učitelům, kteří se zapojili do projektu Participativní rozpočet do škol. Do celoškolního kola se probojovaly celkem čtyři projekty. Autorům těchto projektů moc gratulujeme.

Informace pro čtyři vítěze. Teď je třeba zapojit fantazii (vytvořit videa, prezentace, letáky, písníčky, básničky, apod.)a propagovat svoje projekty, aby vyhrály celoškolní hlasování. Držíme palce a těšíme se na tuto fázi projektu.

Tímto projektem rozvíjíme u žáků:

-Demokratické myšlení

-Finanční gramotnost

-Rozhodnost a odpovědnost

-Veřejné vystupování

-Společná komunikace

-Týmová spolupráce

-Kreativní myšlení

-Zapojení do samosprávy školy

Harmonogram projektu:

a) Seznámení žáků s projektem: od 6.1 0. do 16. 10. 2020

b) Navrhování / Přidávání projektů  / Třídní sběr od 19. 10. do 20. 11. 2020

c) Propagace od 23. 11. do 4. 12. 2020

d) Hlasování od ? (dle situace)

e) Vyhlášení výsledků ? (dle situace)

a) Seznámení žáků s projektem

• Cíl:

Žáci mají za úkol vymyslet, navrhnout a prosadit si libovolnou věc/nápad, která by zlepšila, vylepšila, pomohla, chybí ve škole a byla by pro školu/žáky prospěšná. Z čeho by měli ostatní žáci radost.

• Rozpočet:

35 000 Kč (jeden za  plnou částku, více a rozpočítat do 35 000 Kč)

• Účastníci:

žáci od 4. ročníku

b) Navrhování / Přidávání projektů  / Třídní sběr

Třídní sběr – tvoje návrhy a nápady následně zapiš do listu TŘÍDNÍ SBĚR – NAVRHNI PROJEKT (PDF).

Třídní sběr – pro hlasování ve školním kole musíš vyplnit tento formulář MŮJ NÁPAD – MŮJ PROJEKT (PDF).