Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Participativní rozpočet 2021

7.6.2021 12:54 • autor:

V letošním školním roce proběhl na naší škole ZŠ Kamínky první ročník celobrněnského projektu Participativní rozpočet do škol. Žáci měli v prvním kole za úkol vymyslet a navrhnout projekt, který by pomohl vylepšit chod naší školy. Mohla to být věc nebo činnost, která ve škole chybí nebo která by byla pro třídu či celou školu prospěšná. Zkrátka se zamyslet, z čeho by měli všichni na Kamínkách radost.

Žáci měli při vymýšlení nápadů volnou ruku, rozvíjeli svou kreativitu a schopnost spolupracovat v týmu a dovednost prezentovat svoje nápady. Celkový rozpočet na tento projekt byl 35 000 Kč, které věnovalo město Brno. Druhé kolo proběhlo formou třídního hlasování a vítězný projekt postoupil do kola školního. Nastala fáze prezentování, kterou bohužel ovlivnila vládní nařízení, tudíž proběhla distančně. Poté už bylo na všech žácích naší školy, aby rozhodli o vítězi. Mohli vybírat ze čtyř projektů, které se dostaly do superfinále, a to:

  1. Rekonstrukce školního atria (5.A)
  2. Venkovní posezení a deskové hry (6.B)
  3. Vybavení na ping-pong (4.B)
  4. Tablety pro distanční výuku a výuku robotiky (8.A)

Hlasování proběhlo přes online stránku participativního rozpočtu. Nakonec s minimálním náskokem zvítězil projekt na rekonstrukci školního atria před návrhem na nákup pingpongového vybavení. Děkujeme všem účastníkům, kteří se do projektu zapojili. Gratulujeme vítězům z 5.A. Podívejte se sami, jak si projekt na naší škole vedl. https://www.zskaminky.cz/participativni-rozpocet/

Fotky z projektu jsou ZDE