Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Parníkem na hrad Veveří

14.6.2024 9:03 • autor:

Naše třída 3. A podnikla začátkem června výlet na hrad Veveří. Celá akce začala již ráno, kdy jsme se od naší ZŠ Kamínky přesunuli na Brněnskou přehradu. Po chvilce čekání v Přístavišti jsme nastoupili
na krásný parník, který nás dopravil k hradu Veveří. Děti byly nadšené z plavby po vodě a kochaly se krásnými výhledy na vodní plochu a okolní přírodu.
Po příchodu na hrad jsme prozkoumávali různé jeho části – nádvoří, prachovou věž, hradní ochozy s věžičkami. Děti se také dozvěděly informace o historii hradu i o tomto zajímavém místě.
Po prohlídce jsme si všichni pochutnali na dobrotách z vlastních zásob, někteří využili občerstvení v místním hradním šenku a také si zakoupili drobné suvenýry.
Celý výlet byl pro děti nejen poučný, ale také velmi zábavný. Bylo krásné sledovat, jak se děti baví, učí se nové věci a budují společně kamarádské vztahy. Věřím, že tyto zážitky budou mít dlouhodobý pozitivní dopad na celou třídu a budou je provázet i v budoucích letech. Těšíme se na další dobrodružství a výlety, které nás ještě čekají!

PaedDr. Zdeňka Bučková

FOTOGALERIE