Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Oslava 35 let založení ZŠ Kamínky

29.6.2022 12:37 • autor:

Dne 28. 6. 2022 jsme po třech letech opět měli možnost společného setkání na tradiční akci, kterou je zahradní slavnost. Letos se jednalo o setkání výjimečné. Uplynulo totiž 35 let od otevření naší základní školy, která byla uvedena do provozu v roce 1987. Za tuto dobu prošlo jejími školními lavicemi téměř 2 000 žáků.

Zahradní slavnost prezentovala formou vystoupení jednotlivých tříd základní milníky uplynulých dekád. V téměř dvou hodinách nás žáci provedli sametovou revolucí, rozdělením Československa, kulturním rozvojem devadesátých let, počátkem mobilních telefonů, pandemií coronaviru, příchodem uprchlíků z Ukrajiny. Uvedené bylo doplněno scénkami reflektujícími svým obsahem život školy. Vystoupení se povedla, program byl skvěle připraven. Atmosféra a účast široké veřejnosti pak předčily veškerá očekávání. Velké poděkování patří vystupujícím žákům a samozřejmě pedagogickým zaměstnancům školy, kteří vše připravili a s dětmi nacvičili.

Základní škola Kamínky je komunitní školou s dlouholetou tradicí a pevnou organickou součástí městské části Nový Lískovec. Do dalších let bych chtěl naší škole popřát, ať si udrží současnou kvalitu a trvalý rozvoj, jehož lze dosáhnou pouze spoluprací, vzájemným respektem a podporou mezi rodiči, žáky a pedagogickým sborem.

Mgr. Petr Novák, Ph.D.
ředitel školy

FOTOGALERIE