Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Olympiáda v anglickém jazyce – školní kolo

29.1.2024 7:37 • autor:

V pondělí 22. 1. 2024 proběhlo na naší škole první kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se v rámci dvou kategorií zúčastnilo dohromady 68 žáků druhého stupně. Naši žáci si otestovali své znalosti a schopnosti poslechu, čtení a psaní v angličtině. 

Žáci s nejlepšími výsledky z obou kategorií následně postoupili do mluvené části, která proběhla ve čtvrtek 25.1. Účastníci zde prokázali své schopnosti vyjádřit se v anglickém jazyce a co nejlépe popsat připravený obrázek. Výkony finalistů byly opravdu vyrovnané a konečná vítězství velmi těsná. První místo v kategorii 6. a 7. ročníků nakonec získala Daria Danlychuk (7.B) a nejlepším mluvčím z 8. a 9. ročníků se stal František Šalé (9.B). Oba vítězové budou naši školu reprezentovat v okresním kole, kde nejen procvičí svůj druhý jazyk, ale také získají nové zkušenosti a potkají další nadšence do angličtiny z jiných škol.

Všichni účastníci, kteří postoupili ve školním kole do ústní části obdrželi diplomy a drobné ceny.

Vysoký zájem o tuto soutěž nás velmi těší a usuzujeme z něj, že je výuka angličtiny na ZŠ Kamínky oblíbená a žáci jsou k ní svými vyučujícími motivováni.

Všem účastníkům děkujeme a vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v okresním kole!

Kateřina Prášilová, Andrea Klempová, Martin Blaťák, Štěpán Vystrčil – vyučující AJ na ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE