Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Objevování ostrovů – 2.oddělení ŠD

1.3.2023 13:25 • autor: • kategorie:

Ve školní roce 2022/2023 se děti druhého oddělení vydaly na plavbu po tajemných ostrovech.
Při své cestě tak objevily ostrov Všechnodlaků, Pestrobarevný, Strašidelný i Vánoční. V měsíci lednu přistály na ostrově Ledovém. Pátraly společně s hrdiny knihy po tajemství velkých stop. Při nočním pátrání objevily mláďata sovy, za bílého dne ptáčky, hledající potravu. V únoru připluly na ostrov Smyslů. Všemi způsoby tyto smysly prozkoumaly. Zjistily, že i zde se dodržuje masopustní veselí. Poznaly masky masopustních průvodů, okusily koláče a poznaly zdejší klauny. Při jedné z výprav také objevily v jedné ze zahrad malé trpaslíky. Nyní se připravují na vyplutí do neznámých končin.

Zdena Palečková, vych.

FOTOGALERIE