Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Slavnostní otevření hřiště

3.10.2019 9:39 • autor:

 

Vážení občané městské části Nový Lískovec, zákonní zástupci, vážení učitelé, milí žáci,

ve čtvrtek 17. 10. 2019 jsme slavnostně otevřeli nové multifunkční hřiště při ZŠ Kamínky 5. Kompletní rekonstrukce hřiště, tedy střídaček, prostoru časoměřiče, mantinelů a povrchu je hotová. Na tuto radostnou událost dorazila řada zajímavých hostů, mj. 1. náměstek primátorky města Brna Mgr. Petr Hladík, vedoucí odboru školství Mgr. Martin Jelínek, zástupci HZS plukovník Václav Špéra a emeritní major Tomáš Richter, ředitel BPA Mgr. Ivo Machát, Ph.D., za zřizovatele byla přítomna paní starostka Ing. Jana Drápalová a pan místostarosta Mgr. et Mgr. Michael Brázda.

Zpestřením byli špičkoví sportovci, jako je Jiří ,,Denisa“ Procházka – český bojovník smíšených bojových umění (MMA) ve váze 93 kg a historicky první držitel titulu v polotěžké váze organizace Rizin FF, česká reprezentantka Adéla Hanzlíčková, olympionička (OH Rio de Janeiro 2016), vicemistryně Evropy 2019 ve volném stylu a hráč Tipsport superligy ve florbalu Jonáš Kůra. Ze sportovních organizací aktivně vystoupili zástupci One Club (aerobic), Bulldogs a Eagles (hokejbal) a korfbalu.

Naši základní školu reprezentovalo vystoupení ve formě florbalové exhibice žáků 2. B a 3. B pod vedením paní učitelky Mgr. Jindry Severinové a gymnastická sestava žáků 5. A pod vedením paní učitelky PaedDr. Zdeňky Bučkové. Střední škola BAP (Bezpečnostně správní akademie) se prezentovala vystoupením představující úpolové sporty pod vedením emeritního ředitele Mgr. Jana Macháta.

Všem hostům a účinkujícím patří velké poděkování, speciálně pak moderátorovi, bývalému profesionálnímu fotbalistovi a marketingovému řediteli Kroužky Brno Luboši Kaloudovi.

Hřiště nyní bude sloužit především výuce tělesné výchovy na naší základní škole, čímž podporujeme jeden z hlavních pilířů, a to pilíř sportu. Dále je možné jej využívat širokou veřejností pro řadu sportovních odvětví, především hokejbal, dále nově in-line a florbal, ale také míčové sporty, např. korfbal.

Zdůraznit bych chtěl touto cestou využití pro in-line bruslení, které lze děti naučit, případně zdokonalit, právě na novém povrchu našeho hřiště.

Co nového přinese hřiště sportovcům? Především se již nebudou pohybovat přímo na asfaltovém povrchu, ale na povrchu, který bude rozhodně šetrnější k jejich kloubnímu aparátu. V případě hokejbalu se výrazně sníží opotřebení hokejek, což může přinést nemalou finanční úsporu při provozování tohoto sportu. Rovněž se zrychlí hra a sportovní tempo při realizovaných sportovních aktivitách. Samozřejmostí je i estetický pocit ze sportování na novém hřišti.

Rovněž na ekologický rozměr nebylo zapomenuto, povrch hřiště je kompletně recyklovatelný!

Velké poděkování patří především našemu zřizovateli, tedy zastupitelům ÚMČ Nový Lískovec.

Na závěr mi dovolte zmínit přání, aby nové hřiště výrazným způsobem přispělo k aktivnímu rozvoji sportování v městské části Nový Lískovec.

Mgr. Petr Novák, Ph.D.

ředitel ZŠ Kamínky

 

Videa z akce ve VIDEOGALERII

Foto z akce ve FOTOGALERII

Odkaz na článek v novinách