Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Noc s Andersenem – 3.A,3.B

28.3.2018 21:03 • autor:

Dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje. Knihy soupeří s mnoha akčními lákadly televizních seriálů, počítačových her a mobilů. A přitom existuje docela jednoduchá cesta, dát dětem osobní příklad a ukázat jim, že číst je veliké dobrodružství. Děti z 3. A a 3. B naší školy rády čtou, a proto se i letos připojily k těm, kteří chtějí uctít památku největšího dánského pohádkáře a 23. 3. 2018 strávily Noc s Andersenem v prostorách školy. Pro rodiče připravily upravenou verzi pohádky Malá přehradní víla, vyprávěly o svých oblíbených knihách a četly z nich krátké úryvky. K příjemné a uvolněné atmosféře přispělo i srdečné vzpomínání rodičů na dobu svého dětského čtení. Tato tajuplná noc byla naplněna soutěžemi, informacemi o životě H. Ch. Andersena, tvorbou vlastních pohádek, pyžamovou párty s plyšáky a stezkou odvahy noční školou. Příjemně unaveni a stuleni ve svých spacácích usínaly s nádherně smutnou pohádkou O statečném cínovém vojáčkovi, která byla napsána před 180 lety. Noc s Andersenem byla skvělá, zábavná, poučná, strašidelná a neopakovatelná.
„Všechny děti potřebují pohádky. Pohádky jsou vláhou pro dětskou duši.“ /Zdeněk Svěrák/

PaedDr. Zdeňka Bučková / tř. uč. 3. A/, Mgr. Anna Široká / tř. uč. 3. B/

FOTOGALERIE

VIDEO