Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

My town 

29.1.2024 7:41 • autor:

V rámci projektové výuky anglického jazyka proběhl ve čtvrtých ročnících projekt „My town“ (Moje město). Projekt vznikl v loňském roce pod vedením vyučujících Klempové a Kučerové. Letošní rok byl současnými učiteli anglického jazyka obohacen o 3D tvorbu, která děti velmi bavila. O výsledcích se můžete přesvědčit prostřednictvím fotografií a přiloženého článku, který napsaly žákyně samy. 

„Žáci čtvrtých tříd ze ZŠ Kamínky dostali do anglického jazyka netradiční úkol. V rámci tématu My town měli vytvořit 3D model města z libovolného materiálu. Na přípravu měli něco málo přes měsíc. V půlce ledna je čekala prezentace, ve které měli zmínit název města, anglické i české názvy jednotlivých budov (masna, lékárna, …) a zajímavosti, kterými se jejich město odlišovalo od těch ostatních. 

Většina modelů byla především z kartonu, někteří žáci se ovšem nebáli použít třeba plastový kelímek na pití, krabičku od chipsů či léků. Dětem se modely měst moc povedly a s jejich tvorbou si vyhrály. Hotové výrobky jsou nyní na výstavě na školní chodbě, kde nám je učitelé a spolužáci moc chválí.“

Tereza Žvátorová a Timea Křížová, žákyně 4.B

Andrea Kavlíková a Martin Blaťák, vyučující AJ

FOTOGALERIE