Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Motýlí zahrádka v 1.B

20.6.2019 14:05 • autor:

V prvouce poznávají děti přírodu, která je kolem nich.  Lépe než jen z učebnice se o ní dozví vlastními smysly a zblízka. Proto jsem se rozhodla pustit se do chování motýlů přímo ve třídě. Objednala jsme  housenky babočky bodlákové z anglické motýlí farmy. V průhledné nádobce s krmením a 5-ti housenkami, kterou nám přivezl kurýr, jsme sledovali zajímavý vývoj housenek až do úplného zakuklení. Kukly jsme potom přemístili do síťky – motýlí zahrádky. Každý den jsme sledovali, jak se kukly mění. Po pár dnech začaly kukly výrazně tmavnout, protože se blížil moment líhnutí. Netrpělivě jsme vyhlíželi, zda se nám to podaří vidět na vlastní oči. Celkem se vylíhlo 5 motýlů a u jednoho se nám podařilo vidět, jak k tomu došlo. Byl to neuvěřitelný zážitek nejen pro mě, ale hlavně pro děti. Dětem se motýlí zahrádka moc líbila. Nosily motýlkům krmení v podobě šťavnatého ovoce a květin. Po týdnu jsme motýlky vypustili do přírody.

Za rok to zkusíme znovu.

Mgr. Jindra Severinová, tř. uč.

FOTOGALERIE