Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Moje oblíbená kniha aneb prvňáčci čtou deváťákům

15.4.2019 7:25 • autor:

My žáčci z 1.A už umíme číst skoro všechna písmenka a tak jsme se rozhodli, že ukážeme kamarádům z devítky, jak nám to jde. Do školy jsme si přinesli svoje oblíbené knížky, které si čteme sami nebo s rodiči. I starší kamarádi si přinesli svoje knížky, které si četli, když byli malí jako my. Na společnou hodinu jsme se těšili už od rána a vzájemně si ukazovali svoje knížky. A když přišli deváťáci, hned jsme se dali do čtení. Kamarádi nás moc chválili, jak jsme šikovní a pěkně čteme. I oni nám ze svých knížek něco přečetli a pak jsme si o příbězích povídali. Sešly se nám tu zajímavé kousky, moderní i klasické jako Krteček a Honzíkova cesta. Hodina nám utekla jako voda, až nám bylo líto, že už končí. Společné čtení byla zábava.

Mgr. Pavlína Kučerová

FOTOGALERIE