Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Mikuláš s andělem a čerty zavítali na ZŠ Kamínky

8.12.2020 12:51 • autor:

V pátek 4.12.2020 zamířila do všech tříd prvního stupně vzácná návštěva. Zkontrolovat, pochválit pilné a hodné žáky, ale také pokárat hříšníky přišel totiž samotný Mikuláš v doprovodu anděla a čertů, se kterými by do pekla nikdo rozhodně zamířit nechtěl. 

Aby si ani ty nejzlobivější s sebou pekelníci neodnesli, měli žáci připravené různé čertovské básničky a písničky. Mnohé děti i jejich paní učitelky se v tento pekelný den vydaly do školy v kostýmech a maskách malých Mikulášů, čertíků a andílků. Ve třídách se to jimi jen hemžilo. Za svou odvahu a práci byly děti v každé třídě odměněny bohatou nadílkou. Prvňáčci jako odměnu získali dokonce SLABIKÁŘ, se kterým vyrazí vstříc dalšímu objevování našeho rodného jazyka.

Žáci i učitelé naší školy si předvánoční atmosféru moc užili a budou se těšit zase za rok na příští pekelnou návštěvu. 

Mgr. Martin Blaťák

FOTOGALERIE