Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Městské kolo ve šplhu – žáci 1. a 2. stupně ZŠ Kamínky

10.12.2017 16:31 • autor:

Týden před finálovým závodem přeboru města Brna a Jihomoravského kraje ve šplhu si dva naše týmy reprezentantů druhého stupně vybojovaly účast ve kvalifikačním kole na SŠ Jílová. Finále naplánované na minulý čtvrtek 30. listopadu proběhlo tamtéž.

Nejprve do soutěže nastoupili naši mladší chlapci ve složení Jan Komínek, Jakub Kozák a Ondřej Kratochvil (všichni 7. A). Kluci předvedli kvalitní výkony a týmového ducha, se kterými obsadili celkové, pěkné 6. místo. Naše medailové naděje se pak upínaly k družstvu dívek, vítězkám kvalifikačního kola.

V rámci brněnského přeboru se našim děvčatům ve složení Sabina Obořilová (6. A), Nela Štěpánková (7. A) a Karolína Macháčková (8. A) povedlo umístit na stupních vítězů a získat krásné 3. místo. V hodnocení přeboru JmK pak součet jejich nejlepších výkonů stačil na místo čtvrté. Individuální výkony děvčat byly hodnoceny také v soutěži jednotlivkyň. Naše závodnice Karolína Macháčková si na SŠ Jílová vyšplhala pro bronz, a to jak v rámci přeboru města Brna, tak v rámci přeboru JmK.

Výborných výsledků v městském kole ve šplhu na ZŠ Svážná získali také zástupci 1. stupně naší školy.

V kategorii 4. tříd získal David Kovář 4. místo. V kategorii pátých tříd si zatou medaili vyšplhal

 s časem 3,8 s Martin Sedlecký z 5. A. Gratulujeme!

Mgr. Petr Janáček, PaedDr. Zdeňka Bučková, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE