Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Měsíc dobrých skutků na ZŠ Kamínky

17.12.2021 18:13 • autor:

Měsíc prosinec je v rámci projektu Hrdá škola věnován dobrým skutkům. Žáci naší ZŠ Kamínky se snažili potěšit ty, kteří to potřebují. Vyráběli drobné dárečky a vánoční přáníčka pro seniory v Domově seniorů v Novém Lískovci. Pro ptáčky ve volné přírodě zhotovovali krmítka se zobáním a zavěsili je na stromy a keře na Kamenném vrchu. Rozhodli se pomoci starým, týraným a hendikepovaným pejskům ze  psího hospicu Dejte nám šanci a zakoupili pro ně 75 kg masa, vybrali velké množství piškotů, těstovin, vloček, prací prášky a hygienický materiál. Přinesli také dvě plné tašky plyšáků. Děti vyráběly andělíčky, které věnovaly lékařům a sestřičkám do FN Brno s poděkováním za jejich práci. Někteří udělali dobrý skutek pro děti z Dětského domova Dagmar v Žabovřeskách. Zajistili pro ně dle zveřejněného seznamu věci, které potřebují. Pomáhali také formou obráceného adventního kalendáře dětem z Klokánku.

Je krásné udělat druhým radost. 

„Dárky si přece můžeme dávat každý den,

stačí, když někoho potěšíte úsměvem.

Jen díky vám pak zázrak stane se,

a lidi budou věřit, že všichni rádi máme se.“        / ROK – I. Sedláčková/

                                                           

 Zdeňka Bučková, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE