Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

Máme zlatého medailistu z městského kola matematické soutěže MATESO

5.5.2021 21:40 • autor:

I v této prapodivné covidové době se organizátoři ze ZŠ Kuldova odhodlali a uspořádali po dlouhém odsouvání městské kolo matematické soutěže MATESO. Tato soutěž se koná každý rok pro žáky pátých tříd.  I letošní páťáci nepřišli o příležitost si zábavně započítat. Ze školního kola, které se konalo začátkem prosince, nám do městského kola postoupilo 5 finalistů. A právě Matějovi Kandrnalovi ze třídy 5.A se podařilo ulovit ten pomyslný nejvyšší stupínek a vyhrát tak společně s některými počtáři první místo.  Kromě Matěje se mezi úspěšnými řešiteli objevila i Sofie Hana Klímová, taktéž ze třídy 5.A, které se podařilo získat 11 bodů z 15 a obsadila tak krásné 5. místo.

Gratuluji všem zúčastněným! 😊

Mgr. Michaela Dvořáková