Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

LVK vše OK!

12.2.2020 9:43 • autor:

Letos proběhl pro žáky ZŠ Kamínky lyžařský výcvikový kurz od 3.2. do 9.2.2020. Po smutném a deštivém odjezdu od školy nás autobus vysadil u hotelu v Petříkově. Ihned po ubytování a obědě jsme šli na výlet, abychom se seznámili s okolím a nasáli horský vzduch Jeseníků. Nakonec jsme se na vlastní oči přesvědčili, že aspoň nějaký sníh na kopcích je, což nás všechny uklidnilo a mohli jsme jít v klidu spát.

Z důvodu nedostatku sněhu na svahu pro úplné začátečníky, lyžovali první den pouze zkušenější sjezdaři. Začátečníci si dopoledne zpestřili soutěží o stavbu nejhezčího sněhuláka. Po obědě se už i lyžařští benjamínci seznamovali s prvními sjezdařskými dovednostmi na nedalekém kopečku.

Další den se k nám již štěstěna obrátila a přes noc napadlo asi 30 cm sněhu. Tudíž si začátečníci mohli osvojovat základy lyžování a pokročilí sjezdaři si zdokonalovat své dovednosti. Hlavní je, že bylo na čem jezdit, nikdo se nezranil a především byla zábava s kamarády v družstvu. Poslední den se na svahu konal závod ve slalomu. Podmínky k závodu byly ideální a trať nám letos dokonce postavil trenér třídy B ski klubu Petříkov. Letošní slalom dopadl v pořadí:

Dívky:

  1. Natálie Koláčková
  2. Sára Lapešová
  3. Nikola Vavrysová

Hoši:

  1. Lukáš Buk
  2. Martin Sedlecký
  3. Tomáš Bělohoubek

V odpoledním programu žáci absolvovali přednášky o zásadách a chování na sjezdovce a vleku, lyžařských disciplínách, nebezpečí hor, první pomoci, lyžařské výstroje a výzbroje. Žáci byli při výcviku průběžně natáčeni na kameru. Ve večerním programu probíhal rozbor jízd a následná sebereflexe.

V neděli nastal bohužel den, na který se nikdo z nás netěšil. Den odjezdu. Slabou náplastí snad může být jedině to, že budeme mít dlouho, na co vzpomínat. Jak to na kurzu vypadalo, můžete posoudit sami, když se podíváte do naší fotogalerie.

FOTOGALERIE