Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

LVK vše OK!

11.2.2022 7:19 • autor:

Letos proběhl po roční pauze a přes veškeré problémy s pandemií COVIDU pro žáky z 2. stupně ZŠ Kamínky lyžařský výcvikový kurz od 23.1. do 29.1.2022. Až po nástupu do autobusu jsme si mohli všichni oddychnout a uvědomit si, že opravdu odjíždíme. Stal se zázrak, jedeme! Atmosféra v autobusu byla skvělá a s písní na rtech jsme dojeli do Petříkova. Ihned po ubytování a obědě jsme šli na výlet, abychom se seznámili s okolím, nasáli horský vzduch Jeseníků a pořádně si užili sněhu.

 Od pondělka se začalo konečně lyžovat. Sněhové podmínky jsme si nemohli přát lepší. Sjezdovky 100 % upravené, dopolední manchester a všude kolem bílo. Lyžařští benjamínci se mohli seznamovat s prvními sjezdařskými dovednostmi a zkušenější sjezdaři zlepšovat svoji carvingovou techniku. Během těch pár dnů lyžařského kurzu se podařilo to, že i z úplných začátečníků se stali lyžaři, kteří sjedou kontrolovaně a bezpečně svah. Za jejich snahu a výdrž si zaslouží velký obdiv a gratulace. Poslední lyžařský den proběhl klasickým způsobem, a to závodem ve slalomu. S náročnou tratí si letos nejlépe poradili tito závodníci naší školy:

 Dívky:

  1.   Anna Antonová
  2.   Sára Lapešová
  3.   Natálie Koláčková

Hoši:

  1.   Martin Sedlecký
  2.   Michal Gruber
  3.   Tomáš Lovecký

 V odpoledním programu žáci absolvovali přednášky o zásadách a chování na sjezdovce a vleku, lyžařských disciplínách, nebezpečí hor, první pomoci, lyžařské výstroje a výzbroje. Dále se lyžaři naší školy zúčastnili řady kvízů a závěrečného testu o Nejlepšího znalce hor. Na otázky v testu nejlépe odpověděl Adam Bedroš, za což mu náleží titul Krále hor.

 V neděli nastal bohužel den, na který se nikdo z nás netěšil. Den odjezdu. Slabou náplastí snad může být jedině to, že budeme mít dlouho na co vzpomínat.  Musíme si uvědomit, jak je skvělé, že jsme mohli na lyžák odjet, užít si zábavu s kamarády a moci pustit alespoň na týden všední starosti stranou. Jak to na kurzu vypadalo, můžete posoudit sami, když se podíváte do naší fotogalerie.

Mgr. Tomáš Palupa, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE