Základní škola Kamínky Základní škola Kamínky
Základní škola, Brno, Kamínky 5, příspěvková organizace

LVK opět vše OK!

31.1.2023 13:54 • autor:

Rok se sešel s rokem a výběr žáků z 2. stupně naší školy vyrazil na lyžařský výcvikový kurz. Opět do Petříkova, ale se změnou ubytovatele. Cesta byla krušná, počasí k cestování nebylo zrovna ideální. Autobus zvládl bez problému většinu zasněžené cesty, ale nakonec asi kilometr před ubytováním stejně zapadl. Do cíle nás odtáhl až přivolaný traktor. Po takové dobrodružné cestě musel snad každému chutnat oběd možná i proto, že byl o hodinu a půl později. Následovalo ubytování a výlet na seznámení s okolím. Parta Brňáků z plných plic inhalovala horský vzduch Jeseníků a užívala si tak moc vytouženého sněhu. Sněhové podmínky jsme si nemohli přát lepší. Jet o týden dřív, nebyl by to kurz lyžařský, ale turistický.

Od pondělka se začalo konečně lyžovat. Letos jsme zvolili pro výcvik ski areál v Branné, a i přes každodenní dojíždění na sjezdovky skibusem, to byla dobrá volba.  Sjezdovky na 100 % upravené, dopolední manchester a vleky bez front. Lyžařští benjamínci se mohli seznamovat s prvními sjezdařskými dovednostmi a zkušenější sjezdaři zlepšovat svoji carvingovou techniku. Během těch pár dnů lyžařského kurzu se podařilo to, že i z úplných začátečníků se stali lyžaři, kteří sjedou kontrolovaně a bezpečně svah. Za jejich snahu a výdrž si zaslouží velký obdiv a gratulace. Poslední lyžařský den proběhl klasickým způsobem, a to závodem ve slalomu. S náročnou tratí si letos nejlépe poradili tito závodníci naší školy:

 Dívky:

  1.   Hana Maděrová
  2.   Gabriela Frantová
  3.   Monika Komínková

Hoši:

  1.   Ivo Melichar
  2.   Adrian Bourely
  3.   Jan Hrabal

V odpoledním programu žáci absolvovali přednášky o zásadách a chování na sjezdovce a vleku, lyžařských disciplínách, nebezpečí hor, první pomoci, lyžařské výstroje a výzbroje. Dále se lyžaři naší školy zúčastnili řady kvízů a závěrečného testu o Nejlepšího znalce hor. Na záludné otázky v testu opět nejlépe odpověděl Adam Bedroš, za což mu opakovaně náleží titul Krále hor.

V sobotu nastal bohužel den, na který se nikdo z nás netěšil. Den odjezdu. Slabou náplastí snad může být jedině to, že budeme mít dlouho na co vzpomínat.  Jak to na kurzu vypadalo, můžete posoudit sami, když se podíváte do naší fotogalerie a nebo zhlédnete video na youtube.

Mgr. Tomáš Palupa, ZŠ Kamínky

FOTOGALERIE